Na Finlandia Cupe tesná prehra Slovenska so Španielskom

19.01.2006 Celý región

Prešov 19. januára (TASR) - Majstrovstvá Európy juniorských družstiev kategórie B - Finlandia Cup, pokračovali v prešovskej Mestskej hale druhým hracím dňom ...
Prešov 19. januára (TASR) - Majstrovstvá Európy juniorských družstiev kategórie B - Finlandia Cup, pokračovali v prešovskej Mestskej hale druhým hracím dňom v skupinách. Slovenskí reprezentanti sa vo veľmi dôležitom zápase stretli so Španielskom, ktorému vo vyrovnanom dueli podľahli a ich šance na víťazstvo v skupine a postup do A-kategórie sa posunuli do teoretickej roviny. Predpokladalo by to piatkové víťazstvo nad doposiaľ suverénnym Estónskom minimálne 4:1.

V úvodnej dvojhre nemal Tomčko príliš veľa šancí na úspech proti favorizovanému Španielovi Velazquezovi a podľahol v dvoch setoch. Ženská dvojhra priniesla dramatický súboj s veľkými zvratmi. Zuzana Orlovská po prehre v prvom sete otáčala druhý set zo stavu 3:9 vo svoj prospech. V treťom viedla 6:1, keď sa podaril podobný kúsok Španielke a tá dotiahla zápas do víťazného konca.
Iskru nádeje pre našich vykresal pár vo štvorhre, ktorý sa síce natrápil, ale napokon v troch setoch vyhral. Žiaľ, dievčatá proti favorizovanému páru súperiek nemali veľa šancí a Španielsko získalo rozhodujúci bod. Záverečný mix nezačal slovenský pár dobre, hladko prehral prvý set, v ťažkej koncovke potom vybojoval druhý a už ľahšie aj tretí set.
Daniel Orlovský, tréner SR: \"Zostavu sme postavili na predpokladané víťazstvo 3:2 a mali sme k nemu skutočne blízko. Veľká škoda ženskej dvojhry, kde sme to mali v treťom sete veľmi dobre rozohraté. Napriek prehre nemôžem družstvu z pohľadu bojovnosti a prístupu nič vyčítať, Španieli majú veľmi silný tím a patrili v Prešove k favoritom. Napriek prehre ideme ďalej, sústredíme sa na Estónsko a pokúsime sa o čo najlepší výsledok. \"

SLOVENSKO - Španielsko 2:3
Tomáš Tomčko - Ernesto Velazquez 5:15, 9:15
Zuzana Orlovská - Vitoria Ioneová 5:11, 11:9, 6:11
Vladimír Závada, Marián Smrek - Jose Luiz Gomes, Carlos Lopez 15:12, 9:15, 15:7
Mária Bednárová, Monika Fašungová - Ana Maria Ajaová, Haidee Ojedová 11:15, 4:15
Vladimír Závada, Zuzana Orlovská - Ernesto Velazquez, Ana Maria Ajaová 2:15, 17:16, 15:10